• עברית
    • אנגלית
תרומה מאובטחת

חזון קדמה

חזון קדמה

התיישבות

התיישבות הייתה מאז ומעולם הביטוי המעשי והישיר לציונות. החל מהעליה השניה ועד היום התיישבות היא הדרך היעילה ביותר לקבע את המשך קיום העם היהודי בארץ ישראל. במילותיו של יגאל אלון: "אני רואה בהתיישבות בשטחי ספר חדשים אמצעי ראשי במאבקנו על גבול בטוח. זהו נשק ישן שלא התיישן. המציאות הוכיחה, שכוחו בהווה ככוחו בעבר, והאפקטיביות שלו לא פגה ברבות הימים. הוא היה יעיל בימי השלטון העות'מאני והבריטי והוא נשאר יעיל גם בשלטון ישראל". ארגון קדמה פועל ביישובי ספר בגבולות המזרח, הצפון והדרום של מדינת ישראל.

חיבור לאדמה

החיבור המיידי בין האדם לאדמה נוצר יותר מהכל באמצעות מגע ישיר. אנו מבקשים לשוב לחיבור הבלתי אמצעי בין האדם לשטח באמצעות עבודה חקלאית וקשב לשמירת הטבע והסביבה.

בינוי קהילה

יישובי הספר הם קהילות אשר נבנו בעבר וממשיכות להיבנות בכל יום ויום. במסגרות ההגשמה של קדמה נבנות קהילות בכל שנה מחדש, אשר משתלבות בתוך קהילות הישובים. הקהילתיות היא דרך חיים של שותפות וערבות הדדית, והיא כלי הכרחי ביצירת יישובי ספר איתנים ומשגשגים.

יזמות חברתית

הצעיר המתגורר בישוב ספר מרוחק נדרש להיות יזם חברתי, לזהות את הצרכים שלו ושל סביבתו ולבנות מענים יצירתיים. היזמות החברתית היא שריר אותנו אנו מבקשים לפתח בתוכניות השונות, שמשפיע על האופן שבו אדם הולך ברחוב, קורא עיתון ומקיים את בחירות החיים שלו.

הרשמה לכפרי סטודנטים

לקביעת פגישת היכרות וראיון השאירו פרטים ונחזור בהקדם -או- דברו איתנו

פתיחת צ'אט
1
זקוקים לעזרה?
שלום לך!
איך נוכל לסייע?