• עברית
    • אנגלית
תרומה מאובטחת

שנת שירות

הצטרפו אלינו לשנת שירות מתאגרת וחוויתית במיוחד

שנת השירות החקלאית-חינוכית של קדמה מורכבת משלוש קומונות הפועלות ביישובים: מעלה אפרים (ישוב עירוני עם אוירה של ישוב כפר. שוכן בלב בקעת הירדן – מהמקומות היפים והמרהיבים ביותר בארץ), רימונים (ישוב קסום במרחק 20 דק’ מירושלים המהווה נקודת תצפית מרהיבה על ים המלח וירושלים) ושמעה (יישוב כפרי מדהים המשקיף על בקעת באר שבע). במהלך השנה מובילים הש”ש ארגון נוער חדש בישראל, הפועל ביישובים. הש”ש של קדמה מתעוררים לנוף פראי עם הזריחה ויוצאים לעבוד בענפי חקלאות שונים אצל חקלאי בקעת הירדן, מטפחים פעילות קהילתית בתחומים שונים, עוברים סדנאות מקצועיות בתכנים של כישורי חיים, רוכשים כלים שיכינו אתם לשירות הצבאי, וזוכים בחברים לכל החיים! שנת השירות מבוססת על 3 ערכים:

 

בין אדם לאדמה

העבודה החקלאית היא בעלת חשיבות הן כמשימה, והן בהיותה חושפת את הש”ש לעולם של תוכן של הקשבה וחיבור לאדמה. במהלך השנה עובדים הש”ש בענפי חקלאות שונים אצל חקלאי בקעת הירדן: גדיד תמרים, עבודה ביקבים מנגו ועוד…

בין אדם לזולתו

פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים הש”ש יתנדבו כמנהיגי נוער ביישובים בסביבה ויפעילו את ארגון הנוער של קדמה שמקדם את הערכים של אדמה, התיישבות, מנהיגות וקהילה. בנוסף, יטפחו הש”ש את הפעילות הקהילתית דרך סיוע משמעותי לתושבי האזור בתחום החינוך, הרווחה, והחינוך הבלתי פורמלי.

בין אדם לארצו

בכל שבוע יעברו הש”ש בערבים סדנאות שונות בהנחיה מקצועית בתכנים של כישורי חיים- אימון כושר, דינמיקה קבוצתית, סדנת כתיבה, שיעורי יהדות, בית מדרש ועוד. בנוסף חברי הש”ש יוצאים לטיולים במרחבי הבקעה והשומרון ולומדים על ההיסטוריה של המקום. קומונת הש”ש תיזום ותקים פרויקטים שונים במטרה ליצור מודעות לחבל הארץ היפהפה, ויחוו אותו בעצמם בסיורים וטיולים במהלך השנה.

מתעניינים? הירשמו
ובואו ליום היכרות ומיונים!

054-3215838 לקביעת פגישת היכרות וראיון השאירו פרטים ונחזור בהקדם או דברו איתנו

אולי יעניין אותך גם

כפרי סטודנטים

כפרי סטודנטים מהווים בסיסי יציאה למעורבות חברתית ולהתיישבות קבע. כפרי הסטודנטים מיצרים תנועה של אוכלוסייה צעירה, חוצת מגזרים וערכית ליישובים, תוך מגמה עתידית לפיתוח גרעיני התיישבות קבע. כפרי הסטודנטים מוקמים ביישובים הנמצאים בפריפריה גיאוגרפית וחברתית בהתיישבות. הסטודנטים מתנדבים בתחומי החינוך, הקהילה, הרווחה והחקלאות על פי הצרכים המקומיים. כפרי הסטודנטים מהווים מוקד ליזמות ומנהיגות צעירה במגוון תחומים, ויוצרים הזדמנות לצעירים להגשים ולתת מעצמם מתוך חיבור למשימה.

קהילות צעירים

קהילות הצעירים מתקיימת תנועת צעירים במודל חדשני, המבקש לייצר קבוצות כוח ערכיות ותרבותיות בקרב צעירים, מתוך חיבור למשימה. מטרת תנועת הצעירים היא לגעת בצעירים המקומיים, כחלק מתפיסה לפיה כוחות חיצוניים מניעים כוחות פנימיים – כפרי הסטודנטים כמינוף מערכות יחסים קהילתיות בישוב היעד.

פאבים

מרכזי צעירים שמהווים את מרכז החיים בכפר, בקהילה ובאזור הפעילות; הפאבים מייצרים מוקדי משיכה להופעות, הרצאות, הכשרות וימי בילוי שבהם מוצאים רגעים להנות מהרגעים הפשוטים בגבולות.

ההרשמה בעיצומה!

לקביעת פגישת היכרות וראיון השאירו פרטים ונחזור בהקדם -או- דברו איתנו

ההרשמה בעיצומה!

לקביעת פגישת היכרות וראיון השאירו פרטים
ונחזור בהקדם