• עברית
    • אנגלית
תרומה מאובטחת

שנת שירות

הצטרפו אלינו לשנת שירות מתאגרת וחוויתית במיוחד

תוכנית שנת השירות החקלאית-חינוכית של קדמה מתבצעת כיום בשבע קומונות הפועלות ביישובים: משגב עם – קיבוץ על גבול הצפון ברכס רמים שמעל קריית שמונה ,מעלה אפרים - ישוב עירוני עם אוירה של ישוב כפר, השוכן בלב בקעת הירדן – מהמקומות היפים והמרהיבים ביותר בארץ, רימונים - ישוב קסום במרחק 20 דק’ מירושלים המהווה נקודת תצפית מרהיבה על ים המלח וירושלים, מכורה - מושב מדהים הצופה על בקעת הירדן, בית הערבה בקרבת חופו הצפוני של ים המלח, שמעה - יישוב כפרי מדהים המשקיף על בקעת באר שבע, וכרמים – קיבוץ על גבעות השזופות של בקעת באר שבע. במהלך השנה מובילים הש”ש ארגון נוער חדש בישראל, הפועל ביישובים. הש”ש של קדמה מתעוררים כל בוקר לנוף פראי עם הזריחה ויוצאים לעבוד בענפי חקלאות שונים אצל חקלאי בקעת הירדן, דרום הר חברון ובקעת החולה, מטפחים פעילות קהילתית בתחומים שונים, עוברים סדנאות מקצועיות בתכנים של כישורי חיים, רוכשים כלים שיכינו אתם לשירות הצבאי, וזוכים בחברים לכל החיים! שנת השירות מבוססת על 3 ערכים: בשנה הקרובה תיפתחנה 3 קבוצות ש"ש נוספות; הראשונה בגבול הצפון ווהשניה והשלישית בדרום הארץ .

 

בין אדם לאדמה

העבודה החקלאית היא בעלת חשיבות הן כמשימה – חיזוק החקלאות והעבודה העברית בגבולות ובאזורים בעלי עדיפות לאומית, והן בהיותה חושפת את הש”ש לעולם של תוכן של הקשבה וחיבור לאדמה. במהלך השנה עובדים הש”ש בענפי חקלאות שונים: מטעי תמרים כרמים ונשירים, גידולי שדה, רפתות, עבודה בחוות בקר וצאן, ועוד..

בין אדם לזולתו

פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים, הש”ש מתנדבים כמנהיגי נוער ביישובים בסביבה ומפעילים את ארגון הנוער של קדמה שמקדם את הערכים של אדמה, התיישבות, מנהיגות וקהילה. בנוסף, הש”ש מטפחים את הפעילות הקהילתית דרך סיוע משמעותי לתושבי האזור בתחום החינוך, הרווחה, והחינוך הבלתי פורמלי.

בין אדם לארצו

במהלך שבוע, בשעות אחר הצהריים והערב, הש”ש עושים סדנאות שונות בהנחיה מקצועית בתכנים של כישורי חיים- אימון כושר, דינמיקה קבוצתית, סדנת כתיבה, שיעורי יהדות, בית מדרש ועוד. בנוסף חברי הש”ש יוצאים לטיולים במרחבי חבלי ארץ ישראל ולומדים על ההיסטוריה והגיאוגרפיה של המקום. קומונת הש”ש תיזום ותקים פרויקטים שונים במטרה ליצור מודעות לחבל הארץ היפהפה, ויחוו אותו בעצמם בסיורים וטיולים במהלך השנה.

מתעניינים? הירשמו
ובואו ליום היכרות ומיונים!

054-3215838 לקביעת פגישת היכרות וראיון השאירו פרטים ונחזור בהקדם או דברו איתנו

אולי יעניין אותך גם

כפרי סטודנטים

כפרי סטודנטים מהווים בסיסי יציאה למעורבות חברתית ולהתיישבות קבע. כפרי הסטודנטים מיצרים תנועה של אוכלוסייה צעירה, חוצת מגזרים וערכית ליישובים, תוך מגמה עתידית לפיתוח גרעיני התיישבות קבע. כפרי הסטודנטים מוקמים ביישובים הנמצאים בפריפריה גיאוגרפית וחברתית בהתיישבות. הסטודנטים מתנדבים בתחומי החינוך, הקהילה, הרווחה והחקלאות על פי הצרכים המקומיים. כפרי הסטודנטים מהווים מוקד ליזמות ומנהיגות צעירה במגוון תחומים, ויוצרים הזדמנות לצעירים להגשים ולתת מעצמם מתוך חיבור למשימה.

קהילות צעירים

קהילות הצעירים מתקיימת תנועת צעירים במודל חדשני, המבקש לייצר קבוצות כוח ערכיות ותרבותיות בקרב צעירים, מתוך חיבור למשימה. מטרת תנועת הצעירים היא לגעת בצעירים המקומיים, כחלק מתפיסה לפיה כוחות חיצוניים מניעים כוחות פנימיים – כפרי הסטודנטים כמינוף מערכות יחסים קהילתיות בישוב היעד.

פאבים

מרכזי צעירים שמהווים את מרכז החיים בכפר, בקהילה ובאזור הפעילות; הפאבים מייצרים מוקדי משיכה להופעות, הרצאות, הכשרות וימי בילוי שבהם מוצאים רגעים להנות מהרגעים הפשוטים בגבולות.

הרשמה לכפרי סטודנטים

לקביעת פגישת היכרות וראיון השאירו פרטים ונחזור בהקדם -או- דברו איתנו

פתיחת צ'אט
1
זקוקים לעזרה?
שלום לך!
איך נוכל לסייע?